Заха следен на листата на засилувања во саудиските клубови

Првиот напаѓач на фудбалскиот состав Кристал Палас, Вилфрид Заха, добил понуда да се пресели во екипата на Ал Наср и да му биде партнер на Кристијано Роналдо, велат медиумите на Островот.

На напаѓачот на „орлите“ на крајот на месецов ќе му заврши договорот со англискиот тим по што ќе биде слободен за нов ангажман.

Неофицијално, понудата на Заха од Саудиска Арабија ќе биде околу 45 милиони фунти во текот на три сезони.