Капело: Де Зерби не е тренер за Милан

Фабио Капело се осврна на информацијата дека Роберто Де Зерби може да го преземе кормилото на Милан.

„За него многу се зборува како еден од најдобрите тренери бидејќи Гвардиола го поддржува. Што освои во кариерата? Досега никој не му испрати понуда а во неговиот договор со Брајтон има клаузула од 15 милиони. Тоа премногу е да се плати“, вели Капело.