Кимих одлучен да си замине од Минхен

Фудбалерот, Џошуа Кимих, ќе добие зелено светло да го напушти Баерн Минхен откако пропаднале преговорите за продолжување на соработката.

Иако имаше најави дека Кимих ќе остане во Германија, сега се појавија шпекулации дека тој може да замине во Саудиска Арабија.

Кимих има договор со Баварците до наредното лето а неговата вредност на трансфер-пазарот е околу 40-50 милиони евра.