Лампард доби отказ во Евертон

Тренерот на англискиот премиерлигаш Евертон, Френк Лампард, доби отказ и повеќе нема да го води клубот од Ливерпул.

Отказот за Лампард стигна после серијата на лоши резултати на екипата, која на последните пет натпревари забележа четири порази и едно реми. Евертон во моментот се наоѓа на претпоследното место на табелата во Премиер лигата со 15 бодови.

Следен противник на популарните „карамели“ е тимот на Арсенал, а потоа следува градското дерби со Ливерпул.