Лидс испрати официјална понуда за МекКени од Јувентус

Фудбалскиот клуб Лидс Јунајтед ја испрати првата официјална понуда за играчот на Јувентус, Вестон МекКени, пренесува Скај Спорт Италија.

Според информациите од овај медиум, двете страни имаат сериозни разлики во однос на цената за американскиот интернационалец. Јувентус наводно е подготвен да се раздели со МекКени за сума од 35 милиони евра, додека понудата на Лидс за ангажман на фудбалерот изнсувала 28 милиони евра.

МекКени веќе се согласил за промена на средината и заминување во Премиер лигата, па сега останува двата клуба да ја одредат сумата која би ги задоволила двата клуба.