Милан го бара на позајмица мароканскиот херој од Мундијалот

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е подготвен да направи почетна понуда за да го добие Хаким Зијех од Челзи на позајмица со опција за откуп за 15 милиони евра.

„Росонерите“ подолго време го следат Зијех, а сега го зголемија интересот по неговиот одличен настап на Мундијалот во Катар. Планот е да се добие Зијех на позајмица со опција за купување.

Ѕвездата од Мароко е подготвен да му се приклучи на Милан каде што би добил поголема минутажа отколку на „Стемфорд Бриџ“ и наводно е отворен за намалување на платата од 6 милиони евра годишно.