Монца е новиот клуб на Папу Гомез

Алехандро Папу Гомез се враќа во Серија А, овој пат во дресот на
Монца.
35-годишниот офанзивен играч за врска е слободен играч по
заминувањето од Севиља ова лето. Галиjани веќе постигнал договор
со Аргентинецот, кој ќе пристигне во Монца како замена за
повредениот Капрари.
Гомез својата афирмација ја доживеа во Серија А, играјќи за Катанија
и за Аталанта од 2010 до 2021 година, од каде се пресели во Севиља.