Педри ја обнови повредата, ќе го прескокне првото пролетно „Ел Класико“

Барселона во недела ја чека „Ел Класико“ против Реал Мадрид, а
непосредно пред натпреварот со големиот ривал, тимот на Чави доби
лоши вести.
Имено, одличниот Педри нема да биде спремен да настапи во овој
дуел. Педри не го издржал денешниот тренинг и тоа значи дека нема
да биде спремен.
Младиот фудбалер е еден од клучните фудбалери на Барселона, па
сигурно дека ова ќе биде удар за Чави и неговиот тим.
Има и Реал свои проблеми затоа што Карим Бензема е неизвесен за
настап.