ПСЖ му нуди нов побогат договор на Мбапе

Сагата околу иднината на Килијан Мбапе никако да престане бидејќи ПСЖ не се откажува од намерата да го задржи во своите редови.

Медиумите изминатите денови со голема сигурност објавија дека Мбапе на лето како слободен агент ќе се пресели во Реал Мадрид, па дури открија и детали од договорот.

Меѓутоа, ПСЖ не се откажува и според последните информации спремил последна понуда и се надеваат дека ќе успеат да го убедат да се предомисли и да остане.

„Паризиен“ објави дека управата на клубот му понудила на Мбапе нов двегодишен договор според кој би заработил 160 милиони евра и сега се чека одговор на Французинот.