Реал му понуди нов договор на Карло Анчелоти

Во последниот период се шпекулираше за тоа кој би можел да го
наследи Карло Анчелоти на клупата на Реал Мадрид и неговото
заминување се сметаше за сигурно.
Италијанецот има договор со „кралевите“ до крајот на годината и
медиумите тврдеа дека сигурно ќе се раздели со Реал Мадрид на
лето.
Притоа, се тврдеше дека веќе има договор со Бразил и ќе седне
на селекторското столче на „кариоките“.
Меѓутоа, последните информации се дека Реал не сака да се
раздели со Италијанецот и му предложил нов договор, а
Анечелоти исто така сака да остане. Преговорите се во напредна фаза и наскоро Анчелоти ќе стави потпис на нов двегодишен договор.