Садио Мане им се врати на тренинзите

Сенегалскиот фудбалер во редовите на Баерн Минхен, Садио Мане, продолжи со тренинзите за својот тим.

Крилниот напаѓач поради повреда беше надвор од терените повеќе од два месеци. Неговото повторно враќање на тренинзите ќе биде од големо значење за баварците, кои за три недели ќе го играат првиот натпревар од осмина финалето во Лигата на шампионите против Париз Сен Жермен.