Синот на Карло Анчелоти почнува самостојна кариера

Давиде Анчелоти е асистент на неговиот татко осум години, со него беше во Баерн, Наполи, Евертон и Реал Мадрид, но сега има желба да продолжи да работи на друго место како главен тренер.

Според последните информации од Шпанија тој смета дека е вистинско време да направи нов чекор во кариерата.

Во текот на летото помладиот Анчелоти ќе ги одбие понудите и ќе остане во Мадрид, меѓутоа има најавил дека од наредната веќе може да му доставуваат понуди каде што би работел како тренер.

Засега се наведува дека најголем интерес за неговите услуги има од Италија, меѓутоа се споменуваше и Севиља. Како и да има време во текот на сезоната која следи да размисли и да ја избере понудата која најмногу му одговара.