Солскјер: Роналдо и денес е меѓу најдобрите стрелци во светот

Оле Гунар Солскјер проценува дека Кристијано Роналдо одлично се претставил во Манчестер Јунајтед.

Неговото второ деби дојде против Њукасл и тоа беше еден од највозбудливите денови на стадионот- „Олд Трафорд “ бидејќи Португалецот постигна два гола.

„Тој секогаш заслужува можност да се врати. Во првата сезона постигна 24 голови. Тој e се уште еден од најдобрите стрелци во светот. Изгледаше моќно во нашиот тим“, изјави поранешниот тренер на „црвените ѓаволи“.