Тотенхем го сака Рафиња од Барселона

Фудбалерот на Барселона Рафиња може да ја продолжи кариерата во Англија. Според „Football Transfers“, за 26-годишниот Бразилец е заинтересиран Тотенхем.

Неодамна беше објавено дека Каталонците се подготвени да се разделат со напаѓачот.

Рафиња дојде во Барселона од Лидс во летото 2022 година. Оваа сезона тој има постигнато два гола и три асистенции на 11 натпревари.