Челзи веќе не смета на Маунт, „сините“ најдоа и замена за Англичанецот

Луѓето од Челзи ќе го ангажираат играчот на Фулам, Андреас Фереира, доколку Мејсон Маунт не се согласи да ја продолжи соработката.

Ќе потсетиме дека Фереира го напушти Манчестер Јунајтед во летото во 2022 година. Во моментов, преговорите на раководството на лондончани за нов договор со Маунт се во мирување. 

Во исто време, за играчот на „сините“, се заинтересирани: Ливерпул, Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити.