Челзи започна преговори со Нејмар

Раководството на Челзи веќе остварило првичен контакт со колегите од ПСЖ за евентуален трансфер на Нејмар, пренесуваат француските медиуми.

ПСЖ уште минатото лето се обиде да се ослободи од скапиот Бразилец, но ниту еден клуб не беше спремен да ја плати неговата голема плата. Сега „светците“ се решени да го продадат и му поставил пониска цена, а најсиле интерес покажува Челзи.

Лондонскиот клуб е спремен да плати 70 милиони евра за потписот на Бразилецот, а Нејмар е спремен да се пресели во Премиер лигата.