Челзи нема да го врати Лукаку, бара опција да го продаде по секоја цена

Луѓето од Челзи му порачале на фудбалерот, Ромелу Лукаку, да
си бара нова средина бидејќи немаат намера да го вратат во
Англија.
Корпулентниот напаѓач последната сезона ја одигра позајмен во
Рома но, „италијанскиот состав нема намера да го задржи.
Последните информации велат дека Лукаку е подогтвен да
замине на друг континент.