Ѓоковиќ го потврди учеството на Мастерсот во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ не игра на Мастерсите во Индијан Велс и Мајами
затоа што не доби дозвола за влез во САД, а на терените ќе се врати

дури во април.
Негов следен турнир ќе биде Мастерсот во Монте Карло, кој ќе почне
на 8 април и тоа е турнир кој го освоил само двапати во неговата
кариера.
Ѓоковиќ го освои трофејот во 2013 и 2015 година во Монако, по што
следеше големиот „пост“ и сега ќе се обиде да го прекине.
Засега не е познато дали во Монте Карло ќе настапи Рафаел Надал,
кој е рекордер со 11 титули на турнирот.