Јокиќ го потпиша најголемиот договор во историјата на НБА

Рекордите на кошаркарот Никола Јокиќ досега се споменуваа само на теренот и според играчката статистика, но сега српскиот центар ги помести границите и кога се работи за паричната заработувачка.

Двократниот МВП на НБА лигата потпиша супервисок договор за продолжување на соработката со Денвер Нагетс. Тој во следните пет години ќе добие 264 милиони долари, што е најголем договор во историјата на НБА лигата.