Јунајтед неделава ќе ја решава судбината на Тен Хаг

Манчестер Јунајтед разговараше со менаџерот на Брентфорд, Томас Франк и неодамна отпуштениит Аргентинецот од Челзи, Маурисио Покетино, за да ги разгледа опциите, пренесува „Телеграф“.

Според изворот, раководството сака да се увери дека специјалистите се спремни да го водат Манчестер Јунајтед. Одлуката за иднината на холандскиот специјалист Ерик тен Хаг ќе биде донесена во текот на наредната недела.

Да потсетиме, претходно во медиумите се појави информација дека управата на „црвените ѓаволи“ ќе го отпушти 54-годишниот стручњак по финалето на ФА Купот, кое се одигра викендов. Во финалето избраниците на Ерик тен Хаг го победија Манчестер Сити со резултат 2-1 и сепак на крајот од сезоната завршија со барем еден освоен трофеј.