Aртета ќе понуди 70 милиони евра за Муса Диаби

Арсенал спрема големо засилување во нападот во летниот преоден
рок.
Англиските медиуми пренесуваат дека прва желба е ѕвездата на Баер
Леверкузен, Муса Диаби, кого Арсенал го сакаше и во зимскиот
преоден рок. 23-годишниот крилен напаѓач игра фантастично и го
привлече вниманието на многу европски гиганти, но Арсенал сака да
ја победи конкуренцијата.
Французинот во досегашниот дел од сезоната има 12 гола и 7
асистенции, но Леверкузен за неговата слобода бара 100 милиони
евра.
Арсенал ја загуби битката за Мудрик, па сега ќе направи се за да го
доведе Дијаби, а за неговиот потпис е спремен да плати 70 милиони
евра.