Влаховиќ се сели во Премиер лигата?

Душан Влаховиќ по завршувањето на Светското првенство би можел да направи трансфер во Премиер лигата, тврдат медиумите на Островот. Јувентус во јануари плати 80 милиони евра за Влаховиќ, но српскиот напаѓач не се снаоѓа баш најдобро, наводно играта на тимот воопшто не му одговара и е спремен да ја промени средината.

Јувентус исто така е спремен да слушне понуди бидејќи е во финансиски проблеми после големиот скандал, а најсилен интерес за Влаховиќ покажува Манчестер Јунајтед.

Тен Хаг е во потрага по врвен напаѓач после заминувањето на Роналдо, а „црвените ѓаволи“ се спремни да понудат 80 милиони фунти за Србинот.