Евертон ја засили одбраната со Тарковски од Барнли

Англискиот премиерлигаш Евертон соопшти дека потпиша договор со искусниот дефанзивец од екипата на Барнли, Џејмс Тарковски.

Тарковски во Евертон доаѓа како слободен играч без обештетување бидејќи не 30.јуни истече неговиот договор со Барнли.

Повремениот англиски репрезентативец со Евертон потпиша договор на четири години.