Ибрахимовиќ за прв пат во кариерата со ваква изјава!

Златан Ибрахимовиќ оваа сезона ја започна со големи проблеми со повреди, поради што одигра само половина час во дрестона Милан. Го немаше во првото коло на Лигата на шампионите, во кој Милан беше поразен на Енфилд со 3:2.

Росонерите следниот голем првенствен дуел го имаат во Торино против Јувентус. Новарот на „MilanNes“ го праша дали ќе се врати за тој меч.

„Се уште не сум сигурен, но одам ден по ден. Не е никаква тајна дека имам проблем со тетивата и не сакам да се влоши таа ситуација.“

После тоа даде изјава која ни по ништо не е карактеристична за него.

„Сакам да бидам во форма целата сезона и морам да внимавам, не сум Супермен. Иако, проблем е што многу и тешко работам и уживам во тоа.“