Марота: Интер не го сака Дибала ова лето

Директорот на Интер, Бепе Марота, ги негира шпекулациите дека ќе го купи Паоло Дибала кој на крајот на сезоната ќе го напушти Јувентус.

„Ние ги имаме најдобрите напаѓачи и нема потреба да се засилуваме во тој дел од екипата“, изјави кратко Марота.

Аргентинскиот фудбалер откако одби да ја продолжи со работката со „старата дама“ во текот на летото ќе се обиде да издејствува нов ангажман. За неговиот потпис се заинтересирани неколку екипи од Германија и Италија.