Унгарските навивачи во тепачка со полицијата на “Вембли“

Непријатните сцени забележаја камерите  на натпреварот на стадионот “Вембли“ помеѓу репрезентациите на Англија и Унгарија кој се играше во рамките од квалификациите за Светското првенство.

 Унгарските навивачи започнаа немири на трибината каде беа сместени по што мораше да интервенира полицијата, која на крајот го извлече подебелиот крај.