Финале со дебитанти на Индијан Велс

Во финалето на овогодинешниот тениски Мастерс турнир кој се одржува во Индијан Велс, ќе се борат британскиот тенисер Камерон Нори и Грузиецот Николоз Басилашвили. За двата тенисери ова ќе биде прво финале во Мастерс серијата.

Басилашвили за влез во финалето се избори со победа над Тејлор Фриц , додека Нори во полуфиналето го совлада тенисерот од Бугарија, Григор Димитров.