Чави подготвува реконструкција, Барса ќе доведе седум засилувања

Чави сака да направи свој проект, на многу фудбалери ќе им биде отворена излезната врата, а побарал седум засилувања од раководството.

Прва мета во нападот е Роберт Левандовски, кој го известил Баерн дека нема да го продолжи договорот, па Баварците се спремни да го продадат на лето за 40 милиони евра.

Барселона е во потрага по уште еден квалитетен дефанзивец, а прва желба е Кулибали од Наполи. Сенегалецот треба да ја комплетира одбаната со Араухо, Ерик Гарсија и Кристенсен.

На десната бековска позиција треба да пристигне Аспиликуета како слободен играч, а Чави сака нов лев бек, Маркос Алонсо или Грималдо.

На средината на теренот пристигнува Кеси, а крилната позиција треба да биде засилена со Рафиња од Лидс. Англискиот клуб испадна од Премиер лигата, па Барса може да го добие Бразилецот за „само“ 25 милиони евра.