Јуве и Челзи преговараат за трампа на левите бекови

Една од целите на Јувентус за следната сезона е да заштеди на платите на играчите, па затоа клубот би можел да го напушти Алекс Сандро. Италијанските медиуми пренесуваат дека 30 годишниот Бразилец би можел да се пресели во Челзи. Томас Тухел се обидуваше да го дсоведе Сандро и додека беше тренер на ПСЖ, но тогаш францускиот и италијанскиот клуб не постигнаа договор. Сега Сандро би можел да се пресели во Челзи, а кон Торино да тргне Емерсон Палмери. Челзи Палмери го доведе пред три години од Рома, па така играњето во Серија А не му е непознато.