Капитенот на Челзи, Аспиликуета, е се поблиску до договор со Барселона

Медиумите од Шпанија ја пренесуваат веста дека капитенот на лондонски Челзи, Цезар Аспиликуета е се поблиску до трансфер во Барселона ова лето.

32-годишниот дефанзивец се наоѓа во последната година од договорот со Челзи и тој на лето станува слободен играч, по што се очекува да стави крај на својот десетгодишен престој во Лондон.

Информациите говорат дека договорот за премин во Барса е готов и се работи само на помали детали во истиот.