На денешен ден “12 Ноември”

На денешен ден "12 Ноември"

На 12 Ноември 2012 година Новак Ѓоковиќ од Србија ја освои својата втора тениска титула во завршната сезона на АТП Светската турнеја победувајќи го шесткратниот шампион Роџер Федерер со 7-6, 7-5 во финалето во Лондон, Англија.