Поранешниот европски првак живее тешки денови

Компанијата „Бемакс“, главниот спонзор на женскиот ракометен клуб Будуќност го заврши договорот по три сезони, стигна непријатна вест и од ЕХФ.

Рускиот „Брз Центар“ објави дека тренерот на тимот, Бојана Поповиќ, заминува од функцијата, а една од ракометарките што беше веќе промовирана, нема да заигра во Подгорица.

Русинката Валерија Кирдашева ќе се пресели во романскиот тим Глорија Бистрица, а наскоро се очекува нејзиниот пример да го следат и останатите ракометарки.