Руди Гобер ќе игра во Минесота Тимбервулвс

Медиумите во САД ја пренесуваат веста дека францускиот кошаркар Руди Гобер е нов играч на Минесота Тимбервулвс.

Центарот Гобер заминува во Минесота после трејдот во кој четири играчи ќе заминат во Јута. Гобер на трипати е прогласуван за најдобар дефанзивен играч во НБА лигата.