Русинот Андрееев го потврди трансферот во Вардар

Вардар почна да гради силен тим за следната сезона, а веќе е потврдено четвртото засилување.

Вардар веќе ги договори Божо Анѓелиќ, Нејц Цехте, како и Жилберто Дуарте, а денес Русинот  Павел Андреев потврди дека има договор со македонскиот клуб.

Андреев кој досега ги бранеше боите на Чеховски Медведи, настапи за најдобрата руска репрезентација на Европското првенство во 2020 година и потврди дека веќе потпишал за Вардар.