Фабињо нема да игра во финалето на англискиот ФА Куп

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, потврди дека Бразилецот Фабињо, сепак нема да може да настапи за својот тим во финалето на ФА Купот против Челзи.

Фабињо ќе мора да одмора уште најмалку неколку дена поради повредата која ја доби на натпреварот против Астон Вила во Премиер лигата.

Финалето на англискиот ФА Куп е на распоред во Сабота на стадионот „Вембли“ во Лондон.