Аталанта се засили со Лукман

Калчолигашот Аталанта објави дека потпиша договор со крилниот напаѓач Адемола Лукман.

Лукман во Аталанта доаѓа од РБ Лајпциг, но минатата сезона играше како позајмен фудбалер во Лестер.

Според информациите вкупниот трансфер на Лукман изнесува 15 милиони евра, а договорот е потпишан до 2026 година.