Чаумени пред потпис во Реал Мадрид за 80 милиони евра?

Реал Мадрид постигнал договор со францускиот репрезентативец, Орелиан Чаумени, пренесуваат шпанските медиуми.

Чуамени минатата сезона се наметна во тимот на Монако, а оваа сезона игра одлично и веќе е стандарден во француската репрезентација.

Откако ја загубија битката за Мбапе, „кралевите“ сега ќе се насочат кон друг Французин и сакаат што побрзо да го договорат трансферот. За Чуамени интерес покажуваат Ливерпул и Челзи, но Реал ја победил конкуренцијата и веќе постигнал договор со Французинот.