У-19: Реми на контролата против Бугарија

Младата репрезентација на Македонија одигра нерешено против соодветната селекција на Бугарија на втората контролна средба одиграна меѓу овие две селекции.

Во спортскиот комплекс Правец, избраниците на селекторот Марио Вујовиќ одиграа 1:1. Одлично прво полувреме на нашите фудбалери, постигнаа еден гол и имаа неколку добри прилики. Бехар Фета погоди во 38. минута за водство на Македонија од 1:0. Во продолжението домаќинот успеа да го израмни резултатот во 59. минута.

За нашата селекција настапија: Гоце Јовчев, Бехар Фета, Дашмир Елези, Љупче Кудев, Петар Давидовски, Давид Бошевски, Грегори Давков, Дамјан Ќошевски, Самет Реџепи, Матеј Ангелов, Емир Саитоски;

Митрев, Ракипи, Тесески, Коцев, Мирков, Јахији, Богдановски, Ангелов, Ѓоргиевски.