Најнови вести

Slider

Статус на тикет

 
 

Преземи

Билтен

Додаток

Екстра Тип

Брзи Пари

Која е вашата омилена игра за типување фудбал?

Loading ... Loading ...
Англискиот клуб Виган, кој се натпреварува во Чемпионшип, соопшти дека ја прекина соработката со тренерот Коло Туре. Поранешниот фудбалски репрезентативец на Брегот на Слоновата …
Младиот и перспективен играч од средината на теренот во екипата на Ливерпул, Стефан Бајчетиќ, потпиша нов договор со клубот од „Енфилд“. Шпанскиот фудбалер со …
Голем интерес за ѕвездата на Њукасл, Бруно Гимараеш покажува Реал Мадрид, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи …
Рома сериозно се вклучи во трката за мароканскиот репрезентативец Хаким Зијеч, пренесуваат италијанските медиуми. Зијех не добива голема минутажа во Челзи, …
ПСЖ покажува сериозен интерес за младиот талент на Лион, Рајан Черки, пренесуваат француските медиуми. 19-годишниот офанзивен играч за врска игра одлична …
Легендарниот бразилски фудбалер, Кафу изненади многумина со своето мислење дека Џордан Хендерсон е подобар фудбалер од Лука Модриќ. За Кафу англискиот …
Напаѓачот на Рома, Елдор Шомуродов наскоро може да го смени клубот. 27-годишниот репрезентативец на Узбекистан е интересен за Торино, Кремонезе и …
Стандардниот фудбалер на Милан, Фикајо Томори, поради повреда ќе мора да паузира подолг период, покажаа денешните детални лекарски прегледи. Тој се …
УЕФА ќе разговара за реформите во квалификациската фаза на Светското првенство во Европа и за појавата на плеј-офот во Лигата …
Ракометната репрезентација на Шведска, со рутинска победа над Египет 26:22, успеа да избори пласман во полуфиналето на Светското првенство. Шведските ракометари најголемиот дел од …
Иако се чинеше дека после освојувањето на Светското првенство во Катар, Лионел Меси со сигурност ќе го продолжи договорот со Париз Сен …
Англиските медиуми пишуваат дека фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед нема да биде продаден за помалку од шест милијарди фунти, што е и порака …
Коло Туре заработи отказ од Виган
Англискиот клуб Виган, кој се натпреварува во Чемпионшип, соопшти дека ја прекина соработкат...
Повеќе
Ливерпул потпиша со Бајчетиќ до 2027.година
Младиот и перспективен играч од средината на теренот во екипата на Ливерпул, Стефан Бајчетиќ...
Повеќе
Двата шпански гиганти се натпреваруваат кој ќе дојде до потписот на Бруно Гимараеш
Голем интерес за ѕвездата на Њукасл, Бруно Гимараеш покажува Реал Мадрид, а сега во трката з...
Повеќе
Рома фаворит за потписот на Хаким Зијеч
Рома сериозно се вклучи во трката за мароканскиот репрезентативец Хаким Зијеч, пренесуваат и...
Повеќе
Талентот Рајан Черки од Лион се сели во ПСЖ
ПСЖ покажува сериозен интерес за младиот талент на Лион, Рајан Черки, пренесуваат францускит...
Повеќе
Кафу: Хендерсон е подобар фудбалер од Модриќ
Легендарниот бразилски фудбалер, Кафу изненади многумина со своето мислење дека Џордан Хенде...
Повеќе
Шомуродов замина од Рома, Узбекистанецот бара нова средина
Напаѓачот на Рома, Елдор Шомуродов наскоро може да го смени клубот. 27-годишниот репрезен...
Повеќе
Томори и Калабрија повредени се вратија од дербито во Рим
Стандардниот фудбалер на Милан, Фикајо Томори, поради повреда ќе мора да паузира подолг пери...
Повеќе
УЕФА го промени системот на мундијалски квалификации
УЕФА ќе разговара за реформите во квалификациската фаза на Светското првенство во Европа и з...
Повеќе
Јапонецот Хачимура потпишува за Лејкерси
Во НБА лигата крајниот рок за трејд е деветти февруари и вообичаено е повеќето трејдови да с...
Повеќе
Составите за НБА Ол-стар натпреварот ќе се бираат непосредно пред самиот почетокот
Водечките луѓе на НБА лигата, соопштија дека со новиот формат, капитените на Ол-стар тимовит...
Повеќе
Јончевски се раздели со косовска Трепча
Селекторот на нашата кошаркарска репрезентација, Александар Јончевски, си замина од позиција...
Повеќе
Рекордна гледаност во НБА лигата, 68.323 гледачи ги гледаа Сан Антонио и Голден Стејт
НБА лигата од година во година ги поместува границите, а сега успеа во тоа и кога во прашање...
Повеќе
Ѓоковиќ надмоќно до четвртфинале на АО
Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, се пласираше во четвртфиналето на грен слем турнирот Австра...
Повеќе
Швјонтек елиминирана уште во осминафиналето во Мелбурн
Полската тенисерка Ига Швјонтек која беше прв носителка и убедливо главна фаворитка за т...
Повеќе
Кирјос го откажа настапот на Австралија опен заради повреда
Австралискиот тенисер Ник Кирјос денеска соопшто дека се повлекува од настапите на Австралиј...
Повеќе
Ѓоковиќ ќе спаринува со Кирјос пред Австралија опен
Новак Ѓоковиќ ќе одигра меч со Ник Кирјос пред почетокот на Австралијан опен, а тоа беше пот...
Повеќе
Шведска останува без Готфридсон до крајот на Светското првенство
Ракометната репрезентација на Шведска, со рутинска победа над Египет 26:22, успеа да избори ...
Повеќе
Талант Душебеаев заминува во ПИК Сегед и ги води своите синови со себе
Киелце го „тресе“ голема финансиска криза и иднината на полскиот гигант е под знак прашалник...
Повеќе
Горан Перковац фаворит за селектор на хрватската репрезентација
Хрватската ракометна јавност е гневна на Хрвоје Хорват кој уште еднаш потфрли како селектор,...
Повеќе
Марио Танкоски продолжува во Еурофарм Пелистер до 2025
Средниот бек на Еурофарм Пелистер, Марио Танкоски, го продолжи договорот со клубот до 2025. ...
Повеќе
Герет Бејл започнува голф кариера
Неколку денови откако објави крај на својата фудбалска кариера, Герет Бејл најави дека започ...
Повеќе
Кинеското Гран при нема да добие замена во календарот
Формула 1 пред некој ден го објави календарот на сите трки за 2023 година и потврди дека...
Повеќе
Путељас и Дуплантис се најдобри спортисти во Европа
Фудбалерката од Шпанија, Алексија Путељас, и шведскиот скокач со стап, Арманд Дуплантис, се ...
Повеќе
Блум откри зошто не дошло до договор со Ред Бул
Извршниот директор на Порше и претседател на одборот на директори на Фолксваген, Оливер Блум...
Повеќе