Три гиганти го сакаат Џеси Лингард!?

ПСЖ, Интер и Реал Мадрид ја следат ситуацијата околу играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард пред летниот преоден рок. Вест Хем, во кој Лингард моментално е на позајмица, сака трајно да го ангажира играчот. Сепак, одличниот настап на играчот за врска, кој има уште една година од договорот со Манчестер Јунајтед, го привлече вниманието на водечките клубови од Премиер лигата и странските врвни клубови. Лингард сè уште нема решено за својата иднина, но играчот претпочита да игра во Лигата на шампионите следната сезона. 28-годишниот фудбалер на Манчестер Јунајтед е на позајмица кај „чеканите“ од јануари. Оваа сезона во Премиер лигата, Џеси Лингард одигра 9 натпревари, постигна 8 гола и даде три асистенции. Лингард исто така играше на позајмица во Дерби, Брајтон, Бирмингем и Лестер во текот на целата своја кариера.