Бедијашил од Челзи е најнова желба на управата на Милан

Милан е силно заинтересиран за дефанзивецот на Челзи, Бенуа
Бедијашил пренесува „Калчомеркато“.
Поради повредата на Калули тренерот Пиоли нема многу
алтернативи во дефанзивата, па Милан сака во јануари да
доведе уште еден дефанзивец.
Прва мета е Бенуа Бедијашил, кој ова лето пристигна во Челзи од
Монако за 40 милиони евра, меѓутоа, не добива голема минутажа
на „Стенфорд Бриџ“.
Милан сака да ја исористи таквата ситуација и да го доведе 21-
годишниот Французин на позајмица со право на откуп следното
лето.