Европските гиганти заинтересирани за Словенецот Шешко

Напаѓачот на Салцбург,  Бењамин Шешко, може да добие понуда да се пресели во редовите на Манчестер Јунајтед доколку англискиот тим се согласи да плати 50-ет милиони евра, објавија медиумите на Островот.  

19-годишниот интернационалец од  Словенија има договор со австрискиот клуб до 2026 година а за неговите услуги се заинтересирани и луѓето од Челзи.

Младиот фудбалер во претходната сезона постигна 10 гола и направи  7 асистенции.