Кукуреља потпиша за Челзи

Шпанскиот фудбалер Марк Кукуреља е нов фудбалер на Челзи, соопштуваат од лондонскиот клуб.

Тимот од Стенфорд Бриџ за левиот бек на Брајтон плати високи 65 милиони евра. Претседателот на Челзи Тод Боели изјави дека Шпанецот е иднината на клубот.

Англиските медиуми пренесуваат дека со пристигнувањето на Кукуреља во екипата, Челзи ќе му дозволи на Маркос Алонсо да му се приклучи на Барселона.