Нори со шампионска титула во Индијан Велс

Британскиот тенисер, Камерон Нори е овогодишен победник на Мастерс 1000 турнирот во Индијан Велс. 

Нори, ја освои титулата соовладувајќи го Николоз Басилашвили од Грузија, со 2:1 во сетови, откако направи одличен пресврт на натпреварот. Басилашвили го доби првиот сет со 6: 3, но ги загуби другите два со 6: 4 и 6: 1 и трофејот отиде во рацете на Британецот Нори.

Ова е прва Мастерс титула во кариерата за Камерон Нори, со која освои нови илјада поени на АТП листата и чек од 1.209.703 УСД.